Community-Anime
Vrei sa faci parte dintr-o lume numai a ta? Daca da, atunci vino si tu!Vino sa intalnesti noi priteni,noi personaje anime si mai ales distractia!Te asteptam alaturi de noi in noua noastra comunitate! Descopera si tu, minunata lume a rpg-ului:)

Vrei sa faci parte dintr-o comunitate anime?Unde sa iti creeazi propiul personaj si propia lume? Atunci te invitam sa ni te alaturi!

HomePortalFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Carti citite?

Go down 
AuthorMessage
Rosario
Administrator

Numarul mesajelor : 2710
Warn :
0 / 1000 / 100

PostSubject: Carti citite?   Tue May 03, 2011 8:49 pm

Ce carti ati citit ,recent?
Eu sunt la cartea Academia Vampirilor de Richelle Mead,este o carte chiar superba merita citita intr-adevar,la inceput mi se parea mega plictisitoare dar jur ca dupa ce am ajuns a citesc 56 de pagini cam asa am inceput sa nu ma mai desprind de ea,o ador aproape lafel de mult ca si Jurnalele Vampirilor acolo,sunt abea la volumul IV ,am terminat abea vol. III.

Asa si o scurta prezentare:

Academia Vampirilor

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Academia Sf.Vladimir nu este o școala ca oricare alta,ci un loc secret,ascuns în străfundurile pădurilor din Montana,în care mororii (vampiri vii si muritori) sunt educați în tainele magiei ,iar tinerii dhampiri (jumătate oameni, jumătate vampiri) sunt antrenați să-i apere de aracurile sângeroase ale strigoilor (morți vii), cei mai înspăimântatori și mai periculoși vampiri. [...] "

Sincer,cartea asta chiar imi da idei pentru creearea unui nou forum in parteneriat cu acesta.bineinteles tot cu tematica RPG doar ca exact cum e in carte asa as avea de gand sa il fac.Dar nua,ma mai hotarasc eu.
Desigur penultima carte inainte acesteia cum am mai spus a fost Juranlele Vampirilor-vol. III Furia.In ea e vorba despre un triunghi amoros care se desfasoara intre doi tipi unul Stefan iar celalalt Damon (cei doi fiind frati) si o liceeana care era obijnuita cam pana in volumul II pe sfarsit.Iar cei doi sunt ambii indragostiti de aceeasi fata si ambii lupta pe viata si moarte pentru ea.In fine,asa povestea pare fara niciun sens pentru ca trebuie luata de la inceput oricum merita citita cartea si normal vizionat si serialul (oricum serioalul e foarte diferit de carte.)

Few people are capable of expressing with equanimity opinions which differ from the prejudices of their social environment. Most people are even incapable of forming such opinions.

The sun is sleeping quietly
Once upon a century
Wistful oceans calm and red
Ardent caresses laid to rest
For my dreams I hold my life
For wishes I behold my nights
A truth at the end of time
Losing faith makes a crime
[You must be registered and logged in to see this link.]
Spoiler:

Back to top Go down
View user profile http://comunity-anime.wikiforum.ro
Ryan
Membru suprem

Numarul mesajelor : 2376
Localizare : Sinaia
Warn :
80 / 10080 / 100

PostSubject: Re: Carti citite?   Sat Jun 23, 2012 7:18 pm

Ultimele carti pe care le-am citit au fost toate din colectia Harry Potter si au fost chiar faine,singurele carti din viata mea care mi-au placut =))
Back to top Go down
View user profile http://star-fulger.forumgratuit.ro

Carti citite?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Carti de tricotat
» Carti online / gratuite
» carti si reviste pentru lucru de mana
» Carti si reviste de craft si bricolaj
» Broderia mecanica-carte scanata